Innowacja pedagogiczna „Emocja”

W bieżącym roku szkolnym (2020/2021) w przedszkolu w grupie „Biedronki” realizowana    jest   innowacja   pedagogiczna   pt.   „Emocja”.   Wszystkim   rodzicom   i wychowawcom zależy na tym, aby wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych ludzi, samodzielnych i twórczych. Wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych, jest niezwykle ważne, gdyż są one fundamentem dalszego życia. Głównym założeniem  innowacji jest budowanie i rozwijanie u dzieci empatii, szacunku do drugiego człowieka oraz nabycie umiejętności mówienia o swoich emocjach i potrzebach.
Grupa BIEDRONKI we wrześniu zrealizowała pierwszy moduł  innowacji pedagogicznej „KREATYWNOŚĆ”. 15 września przedszkolaki świętowały Dzień Kropki. Obejrzeliśmy bajkę  The  Dot  na  podstawie  książki,  którą  napisał  Peter Reynolds. Opowiada ona o  kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie. To bajka o sile, talencie, kreatywności, pomysłowości i mocy, które drzemią w każdym z nas. Wykonaliśmy fascynującą pracę plastyczną z wykorzystaniem TIK „żywa kropka”, przy użyciu  aplikacji  Quiver, dzięki której przedszkolaki mogły ożywić swoją kropkę. Dzieci z zaciekawieniem oglądały filmik instruktażowy migu mig i szybko nauczyły się podstawowego zwrotu języka migowego: Dzień dobry. Dzieci oznaczyły poziom swoich emocji na emocjometrze. Bawiliśmy się znakomicie. Przed nami kolejny moduł „WYOBRAŹNIA” – nie możemy się już doczekać.

Zdjęcia p. Agata Kaciłowicz