Innowacja pedagogiczna „(Za)kodowani, (za)programowani” z zajęciami w kl. III

W klasie III w ramach innowacji pedagogicznej „(Za)kodowani, (za)programowani” prowadzonej przez panią Annę Suchodolską, odbyły się w kwietniu 2023 r. zajęcia z wykorzystaniem klocków LEGO® Education SPIKE™ Essential, zakupionych przez naszą szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Pod kierunkiem nauczyciela, uczennice klasy VI: Nikola Suska, Zofia Kożuchowska i Alicja Gałach zapoznawały swoich młodszych kolegów i koleżanki ze specyfiką pracy i możliwościami, jakie dają klocki lego. Uczniowie złożyli dwa różne modele, utworzyli kody programów, a następnie podziwiali efekty swojej pracy na poruszających się modelach. Dzieci miały możliwość poprzez zabawę, z jakże lubianymi klockami, poznawać tajniki kodowania, jak również integrować się ze starszymi uczennicami, które wprowadzały je w świat kodowania i programowania, same przy tym świetnie bawiły się i uczyły.

Zdjęcia p. Anna Suchodolska