Jak w klasie 4 obchodzono Dzień Dziecka

Klasa 4 razem z wychowawczynią – panią Małgorzatą Juszczyńską – wcześniej dokładnie zaplanowała Dzień Dziecka i w dniu 1. czerwca 2021 roku zgodnie z planem wspaniale spędziła czas. Od godziny 8.00 do 9.00 klasa 4 przebywała w swojej sali lekcyjnej grając w gry planszowe, dydaktyczne i zręcznościowe oraz słuchając opowieści z książki pana Grzegorza Kasdepke. Od godziny 9.00 do 10.00 był czas na gry sportowe na sali gimnastycznej. Wszyscy dobrze bawili się w zbijaka i bardzo się zmęczyli. Po tylu zmaganiach przyszedł czas na posiłek, który przygotowali rodzice na świeżym powietrzu. Rodzice rozpalili grilla i upiekli kiełbaski, a uczniowie klasy 4 ze smakiem zjedli przygotowany posiłek. Zarówno przed i po jedzeniu, dzieci świetnie bawiły się na murawie. Wychowawczyni przygotowała dla uczniów zabawę-niespodziankę: grę w „gumę”, objaśniła na czym polega i pokazała, jak się skacze. Rodzice też się włączyli, przypominając sobie czasy dzieciństwa. Uczennice chętnie spróbowały swoich sił w skakaniu przez „gumę”. Inni uczniowie grali w swoje ulubione gry: badmintona, piłkę nożną, karty, skakankę. Na koniec pobytu na dworze rodzice wręczyli dzieciom prezenty. Były to już kolejne niespodzianki, ponieważ wcześniej uczniowie otrzymali życzenia i prezenty od pani dyrektor i Rady Rodziców. O godzinie 12.15 klasa 4 udała się do szkoły na obiad, a po nim wszyscy wrócili do sali lekcyjnej, by podzielić się wrażeniami, dokończyć otrzymane smakołyki oraz odpocząć słuchając ponownie opowieści z książki pana Grzegorza Kasdepke. Dzień był bardzo udany. Szczególne podziękowania kierujemy do pani dyrektor, do Rady Rodziców Szkoły oraz do rodziców klasy 4 za wspaniale życzenia, prezenty i poczęstunek.

Zdjęcia p. Małgorzata Juszczyńska