Kardynał Stefan Wyszyński – wielki Polak i Prymas Tysiąclecia. Święto Szkoły – Dzień Patrona

W   dniu   21   maja  2021  roku  obchodziliśmy  18.  rocznicę  nadania  szkole  imienia  ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z tej okazji, inaczej niż w poprzednich latach, świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym roku społeczność szkolna, mimo nauczania w trybie zdalnym i hybrydowym, również aktywnie włączyła się w obchody tak ważnego dla nas jubileuszu. Na lekcjach religii i j. polskiego uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmów dokumentalnych i prezentacji multimedialnych traktujących na temat Prymasa Tysiąclecia oraz poznawali biografię Patrona Szkoły na podstawie bogatych źródeł literackich. Zwrócono uwagę na to, aby wybrzmiały najważniejsze treści z jego pontyfikatu i przesłanie do ludzi młodych, którzy byli bliscy szczególnie jego  sercu  i  na  nich   spoglądał  z  wielką  troską  i  nadzieją; najważniejsze   treści   z   nauczania   Prymasa  Tysiąclecia to miłość Boga, Ojczyzny i człowieka. Właśnie tego przesłania dotyczyła tematyka   prezentacji multimedialnych, plakatów i  prac plastycznych, które z okazji jubileuszu zostały wykonane przez naszych uczniów w ramach szkolnego konkursu; prezentację multimedialną opracowała: Katarzyna Świderska  z  kl.  VII,  plakaty  –  Rafał Kożuchowski  z kl. V, Joanna Toporowicz z kl. VI i Iwona Szczygielska z klasy VI.
Za   organizację   Dnia   Patrona   szkoły   odpowiedzialne  były  p.  Beta  Głuchowska  i  p. E. Goławska

Dziedzictwo Prymasa o ponadczasowej treści, w tym roku uczniowie naszej szkoły zgłębiali również na zajęciach z wychowawcą, z poszczególnych edukacji,  podczas zajęć świetlicowych. Cieszy fakt, że młode pokolenie chętnie  włącza się w organizację Dnia  Patrona  Szkoły,  gdyż Prymas Tysiąclecia mawiał do młodzieży: Pamiętajcie, że i  Wy  jesteście  z  pokolenia  Orłów.  Niech  to  będzie  dla  Was  znakiem,  programem i ukazaniem drogi”.

Zdjęcia p. Beata Głuchowska