Klasa 5 w kinie

Dnia 7 października 2021 r. klasa 5 razem z wychowawczynią panią Małgorzatą Juszczyńską wybrała się do kina Łuków, by uczcić Dzień Chłopaka. Uczniowie obejrzeli film pt. „Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła”. Głównym bohaterem filmu jest Adam, którego ojciec jest potomkiem legendarnego Yeti. Okazuje się, że Adam też odziedziczył po nim niesamowite zdolności, które teraz bardzo mu się przydadzą. Jego tata, który dzięki wielkiej popularności pomaga chronić przyrodę, wyrusza na ratunek mieszkańcom dalekiego rezerwatu – pięknej doliny. Tutejsze zwierzęta zagrożone są wyginięciem, bo bezduszny właściciel wielkiej firmy paliwowej zamierza w samym środku puszczy zbudować wielką fabrykę. Od wyjazdu ojciec nie daje znaku życia, więc Adam zbiera swoją rodzinę i kosmatych przyjaciół z niedźwiedziem Burym i szopem Huncwotem na czele, by wyruszyć z misją ratunkową. To co, odkryli w dalekiej puszczy, zjeżyło  im  włos  na głowie i futro na grzbiecie. Musieli użyć wszystkich swych ludzkich i zwierzęcych talentów, by pokonać intruzów, odnaleźć zaginionego ojca i ocalić rezerwat. Film bardzo podobał się uczniom klasy 5. Ponadto niósł ze sobą bardzo ważne przesłanie, że rodzina może pokonać wszelkie przeciwności losu i trudności. Po filmie wszyscy udali się do pizzerii na posiłek, tzn. na pizzę. W wesołej i miłej atmosferze  każdy zjadł ulubiony rodzaj pizzy. Klasie towarzyszyła mama uczennicy – pani Anna Zalewska i jej syn Karol. Wszyscy byli zadowoleni i już planują kolejny „wypad do kina”.