Kodujemy z ozobotem!

Ozobot zawitał również i w naszym przedszkolu. Nasze najmłodsze przedszkolaki miały okazję  przetestować  małego  robota w ramach innowacji „kodowanie na dywanie”. Dzieci przy  pomocy  ozobota  utrwaliły  nazwy  kolorów  zarówno  w  języku  polskim  jak  i  w angielskim. Obserwowały zakodowaną drogę, po której poruszał się ozobot. Sprawdzały,  czy  robot  właściwie  odczytuje  kody wyrysowane na planszy. Cieszyły się z efektów własnej pracy i sukcesów ozobota.  Z ogromną chęcią i zaangażowaniem oglądały i testowały małego robota.
Podczas   zajęć   wszystkim   dzieciom  dopisywał  dobry  humor.  Nadzwyczajność pracy    z    ozobotem    polega   na   tym,   że   zintegrowane   zostają   treści  nauczania  i różnorodność aktywności  dziecięcej.  Na  zakończenie  zajęć,  dając  przedszkolakom  swobodę  w działaniu, nasi milusińscy mogli kodować  sposób poruszania się i efekty świetlne ozobota. Było to nasze pierwsze spotkanie z ozobotem ale mamy nadzieję, że nie ostatnie!

Zdjęcia p. Sylwia Gajo