Kolędowanie w Domu Seniora w Świderkach

Dnia 13 grudnia 2022 r., miało miejsce wzruszające spotkanie dwóch pokoleń. Przedszkolaki z grup: „Biedronki” i „Żabki”, oraz uczennice z Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” przed południem wyruszyli na wspólne kolędowanie do Domu Seniora w Świderkach. Najmłodsi zaprezentowali świąteczne pastorałki, starsi przy dźwiękach ukulele, zaśpiewali kolędy. Przedszkolaki wręczyły pensjonariuszom przygotowane kartki świąteczne, a nasze wolontariuszki obdarowały mieszkańców domu własnoręcznie upieczonymi i przyozdobionymi piernikami. Następnie rozpoczęło się wspólne kolędowanie i składanie życzeń. Spotkaliśmy się z cudownym przyjęciem, pełnym ciepła i wzruszeń. Za nasze występy otrzymaliśmy gromkie brawa, słodkie upominki i wiele dobrych słów.

Wyjazd był prawdziwą lekcją wychowawczą. Celem naszego wyjazdu było kształtowanie empatii, wrażliwości i szacunku w stosunku do osób starszych, jak również zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących.

Przedszkolaków przygotowały: p. Jolanta Wiszniewska – Celińska, p. Sylwia Gajo, p. Marta Kulik i p. Anna Wakuła.
Prace wolontariuszek nadzorowały: p. Joanna Papiewska i p. Anna Suchodolska.

Zdjęcia p. Anna Wakuła