Kolejny sukces sportowy, awans na zawody rejonowe w koszykówce 3×3

W dniu 21 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie odbyły się zawody powiatowe w koszykówkę 3×3 dla dziewcząt i chłopców z klas IV – V.

Szkoła Podstawowa w Świdrach wystawiła drużynę dziewcząt i chłopców. Drużyna chłopców w składzie: Filip Matusiak, Antoni Kożuchowski, Mikołaj Dybciak, Adam Suchodolski i Szymon Sulowski z klasy IV nie mieli rywali. Na zawody nie stawiła się żadna drużyna z gminy i miasta Łuków. W ten sposób chłopcy awansowali na zawody rejonowe Białej Podlaski. Uczniowie zagrali sobie mecz towarzyski z drużyną dziewcząt z Okrzei i w ten sposób mogli sprawdzić swoje umiejętności koszykarskie. Uczniów do zawodów przygotowała p. Jolanta Conkała, nauczyciel wychowania fizycznego.

Drużyna dziewcząt w zawodach wywalczyła II miejsce w powiecie łukowskim. Wszyscy uczestnicy zawodów zostali odznaczeni medalami, dyplomem i pucharem. Dziewczęta w składzie: Lena Krasnodębska, Lena Sosnowska, Oliwia Nowak z klasy IV i Nikola Suska oraz Alicja Gałach z klasy V, zostały przygotowane przez p. Jolantę Conkała i p. Dorotę Mościcką – nauczycielki wychowania fizycznego.

Chłopcom gratulujemy awansu na zawody rejonowe zwane ½ zawodów wojewódzkich i życzymy sukcesu.

Dziewczętom dziękujemy za trud i sukces w zawodach powiatowych.

Zdjęcia p. Jolanta Conkała