Konkurs „Wiedzy o Sejmie RP”

W dniu 03.06 2022 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie odbył się konkurs „Wiedzy o Sejmie RP”. Głównym organizatorem konkursu było Biuro Poselskie posła Sławomira Skwarka. Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie szkół Gminy Łuków. Zadania konkursowe polegały na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań, sprawdzającego wiedzę z  zagadnień: trybu ustawodawczego, zasad i trybu powoływania posłów i senatorów, Prezydenta RP, zadań i funkcji Sejmu i Senatu oraz wiedzy o współczesnym Sejmie. Uczestnicy dodatkowo mieli wykazać się znajomością treści Konstytucji Rzeczypospolitej i Regulaminu Sejmu.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji zasad funkcjonowania Sejmu, zapoznania uczestników z krótką historia obiektów sejmowych i omówienia najważniejszych sal i pomieszczeń znajdujących się przy ulicy Wiejskiej. Po tej prezentacji wszyscy uczestnicy przystąpili do rozwiazywania testu.

Szkołę Podstawową w Świdrach reprezentowali uczniowie z klasy VIII w składzie: Aleksandra Czechowska, Amelia Dybciak, Natalia Zabłocka i Patryk Gajek.

Podziękowaniem dla uczestników konkursu ma być atrakcyjna sponsorowana wycieczka do Sejmu RP i otrzymanie pamiątkowych dyplomów.

Zdjęcia p. Jolanta Conkała