Koszykówka 3×3 – zawody gminno – powiatowe

W sobotę 13 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie odbyły się gminne i powiatowe zawody w koszykówce dziewcząt i chłopców 3×3. Łącznie do zawodów zgłosiło się 6 drużyn.

W wyniku rywalizacji dziewczęta z naszej szkoły zajęły I miejsce w Gminie Łuków i Powiecie Łukowskim i w ten sposób awansowały na zawody rejonowe, które rozegrane zostaną w Białej Podlaskiej.

Chłopcy mieli niewielkiego pecha i w Gminie Łuków zajęli II miejsce ustępując Szkole Podstawowej w Aleksandrowie. W rozgrywkach powiatowych, już tak dobrze nie poszło. W każdym rozegranym kolejnym meczu nasi chłopcy schodzili pokonani tylko jednym punktem i ostatecznie zajęli IV miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali: Maja Ptasińska, Gabriela Zabłocka, Oliwia Szaniawska, Piotr Filutowski, Rafał Łobejko i Michał Zabłocki.

Uczniom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i poświęcony wolny dzień.

Dziewczętom gratulujemy, trzymamy mocno kciuki i życzymy powtórki z poprzedniego roku, czyli miejsca na podium.

Uczniów do zawodów przygotował nauczyciel wychowania fizycznego p. Jolanta Conkała.