Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Przedszkolu w Świdrach

Kto ty jesteś?

-Polak mały…

10  listopada 2020 r. w  naszym  przedszkolu  był  dniem  niezwykle  uroczystym.  Tego  dnia,  w przeddzień rocznicy, uroczyście obchodziliśmy „Święto Niepodległości”. Z tej okazji dzieci wraz ze swoimi paniami  wykonały kotyliony w barwach ojczystych oraz przyszły do przedszkola w odświętnych strojach.
O wyznaczonej godzinie wszystkie grupy zebrały się, aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień, jakim jest 11 Listopada – rocznica odzyskania niepodległości.
Starszaki dla swych młodszych kolegów przygotowały krótką część artystyczną, podczas której recytowały wiersze patriotyczne i śpiewały piosenki, opowiadające o historii Polski, tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny.
Na koniec akademii, o godzinie 11:11 wszyscy zgromadzeni dumnie odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, biorąc tym samym udział w akcji „Szkoła do hymnu” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Występ   przedszkolaków,   ich   przygotowanie,  zaangażowanie,  postawa  patriotyczna  i  artystyczny  talent  nagrodzony  został  gromkimi  brawami  przez  młodszych  kolegów  i wszystkie panie.
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Obchody Dnia Niepodległości  stały się bardzo radosnym wydarzeniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.
Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Zdjęcia p. Marta Kulik, p. Agata Kaciłowicz