„Kubusiowi Przyjaciele Natury” – XII edycja programu

Największym ogólnopolskim programem edukacyjnym o tematyce ekologicznej jest program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, który jest skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Działania organizowane są już po raz XII i będą trwać do końca bieżącego roku szkolnego.Ogólnopolski zasięg programu umożliwia dzieciom z różnych regionów Polski rozszerzenie swojej wiedzy na temat ekologii. W ramach programu najmłodsi dowiedzą się jak dbać o rośliny, zwierzęta i czystość powietrza, jak segregować śmieci, oszczędzać energię oraz wodę, a także, dlaczego warto jeść warzywa i owoce oraz jak aktywnie spędzać czas w zgodzie z naturą.  Program pomoże uczyć dzieci kreatywnego myślenia, samodzielności oraz podejmowania inicjatyw, a realizować go  będą panie Elżbieta Soszka, Anna Gajda i Barbara Gajo.