Laboratoria Przyszłości. Klasa II „(za)kodowana i (za)programowana”.

W październiku 2022 r. w ramach innowacji pedagogicznej (Za)kodowani, (za)programowani uczennice klasy VI: Amelia Zalewska i Nikola Suska pod kierunkiem pani Anny Suchodolskiej poprowadziły zajęcia wprowadzające uczniów klasy II w świat kodowania i programowania.

Zajęcia miały na celu w sposób łatwy i przyjazny dla ucznia, bo poprzez zabawę i grę, zainteresować uczniów kodowaniem i programowaniem. Do tego celu  posłużył robot SUPER DOC – mówiący robot edukacyjny i korbo klocki zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie zostali zapoznani z robotem przez starsze koleżanki, układali kody, używając korbo klocków, programowali robota na podstawie ułożonego przez siebie kodu. Uczniowie programowali również robota, losując karty, a wszystko pod czujnym okiem uczennic klasy VI i pod kierunkiem pani Anny Suchodolskiej. Dzieci były bardzo aktywne, ciekawe wrażeń przejawiały twórcze pomysły. Sądząc, po tym jak z zainteresowaniem włączały się w pracę na zajęciach, można przypuszczać, że złapały „bakcyla” na kodowanie i programowanie.