Laboratoria Przyszłości. Klasa VI „(za)kodowana i (za)programowana”.

W dniu 4 stycznia 2023 roku, w ramach innowacji pedagogicznej prowadzonej przez panią Annę Suchodolską „(Za)kodowani, (za)programowani”, w klasie VI odbyły się kolejne zajęcia mające na celu zainteresować i zachęcić uczniów do nauki kodowania i programowania. W zajęciach towarzyszyła nam pani Agata Kaciłowicz, która dzieliła się z nami swoją cenną wiedzą i umiejętnościami.

Podczas zajęć uczniowie wykorzystywali klocki LEGO® Education SPIKE™ Prime i Essential, zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie, pracując w dwóch grupach, zbudowali według schematów wybrane modele, a następnie je zaprogramowali. W dalszej kolejności, wykazując się dużą kreatywnością, zmodyfikowali je według własnych pomysłów.
Podczas zajęć uczniowie nabywali umiejętności z zakresu programowania, jak również doskonalili umiejętności pracy zespołowej, logicznego myślenia i planowania.