Laboratoria Przyszłości – klocki LEGO® Education SPIKE™ Essential

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu „Laboratoria Przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

19 IX 2022r. na lekcji informatyki uczniowie klas IV i V bawili się klockami LEGO® Education SPIKE™ Essential, wykorzystując metodę pracy projektowej STEAM łączącą: naukę (S), technologię (T), inżynierię (E), sztukę (A) i matematykę (M) w celu budowania u uczniów kompetencji przyszłości. Było mnóstwo dobrej zabawy i radości – budowaliśmy pewność siebie i rozwijaliśmy umiejętność krytycznego myślenia, a także z odwagą i swobodą odkrywaliśmy zjawiska i zagadnienia przedmiotów STEAM.

Klocki zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.