Laboratoria Przyszłości. Zajęcia z Bum Bum Rurkami w klasie III.

30 marca 2023 r. na zajęciach z edukacji muzycznej, które prowadziła pani Agata Kaciłowicz, uczniowie z klasy III rozwijali kreatywność, kształtowali spostrzegawczość, wyobraźnię, poczucie rytmu oraz uczyli się pracy w grupie i interakcji z innymi przy pomocy Bum Bum Rurek.

Bum Bum Rurki to kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną powierzchnię wydają różne dźwięki. Posiadają nieskomplikowaną budowę i proste zasady użytkowania, dzięki czemu można w szybki sposób nauczyć się na nich grać. Poszczególne rurki mają odmienne kolory, odpowiadające konkretnym dźwiękom.

W czasie 45 minut uczniowie przenieśli się w świat muzyki – było dużo zabawy, uśmiechu i radości, a przy tym rozwijali kompetencje kluczowe w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej. Kompetencja ta daje otwartość wobec różnorodności ekspresji kulturalnej i jej poszanowania, pozytywną ciekawość świata, otwartość na wyobrażanie sobie nowych możliwości oraz gotowość do uczestniczenia w doświadczeniach kulturalnych.

Bum Bum Rurki zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Zdjęcia i nagrania p. Agata Kaciłowicz