Laureatki Gminnego Konkursu Czytelniczego „Walka Polaków o niepodległość”

W dniu 3 czerwca w Gołąbkach, podczas VI Gminnego Dnia Dziecka, odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Czytelniczego „Walka Polaków o niepodległość”. Wśród  laureatów  konkursu  znalazły  się  trzy  nasze  uczennice:  Weronika Goławska z klasy VI oraz Julia Sosnowska i Joanna Toporowicz z klasy III. Prawidłowych odpowiedzi udzielili również: Bartłomiej Szczygielski, Kacper Dybciak, Kinga Zając z klasy VII;  Bartosz Świderski, Magdalena Oskroba z klasy VI; Kamil Dudziński z klasy V; Angelika Kożuchowska, Marta Goławska z klasy IV; Gabriela Chmielewska, Adrian Marciniak, Klaudia  Nurzyńska,  Katarzyna  Oskroba,  Małgorzata  Kazanecka, Jakub Wierzchowski z klasy III; Łukasz Kożuchowski, Dawid Świderski, Rafał Łobejko, Iga Zabłocka z klasy II.

Konkurs zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowie, do którego włączyła się również nasza biblioteka szkolna. Bibliotekarz Marzena Szczygielska ogłosiła przystąpienie do konkursu gminnego podczas obchodów Dnia Biblioteki Szkolnej. Ankieta z pytaniami trafiła do wszystkich uczniów z klas II -VII. Pytania dotyczyły zagadnień związanych z bohaterami i wydarzeniami, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości przez Polskę. Zadaniem uczestników konkursu było wyszukanie odpowiedzi na pytania w zbiorach biblioteki lub innych źródłach informacji. Zebrano 48 wypełnionych ankiet i przekazano do organizatora. Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaangażowania oraz poszerzania wiedzy o historii naszego kraju i bohaterach narodowych.