Lekkoatletyczne osiągnięcia

W dniu 08.10.2020 r.  na stadionie Sokół w Adamowie odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe w kategorii Igrzysk Dzieci i Młodzieży na szczeblu gminnym i powiatowym. Udział w tych zawodach wzięli również uczniowie Zespołu Szkół w Świdrach.                  Byli to chłopcy z klasy IV – VI i dziewczęta oraz chłopcy z klasy VII – VIII.

Wielkim sukcesem mogą pochwalić się dziewczynki  z klas V – VI, w składzie: Klaudia Nurzyńska, Julia Sosnowska, Julia Łazuga, Iga Zabłocka, Gabriela Zabłocka i Maja Ptasińska, które na szczeblu gminnym zajęły I miejsce, natomiast w powiecie łukowskim – III miejsce.

Chłopcy z klas IV – VI w składzie: Szymon Dybciak, Michał Zabłocki, Krystian Śledź, Dawid Świderski, Szymon Pycka i Bartosz Pieńkosz wybiegali II miejsce na szczeblu gminnym. W zawodach startowali również chłopcy z klas VII – VIII w składzie: Michał Mościcki, Rafał Zalewski, Piotr Kiełczykowski, Paweł Łazuga, Kacper Zając i Bartosz Kędziora.  Zajęli III miejsce w kategorii Igrzysk Młodzieży na szczeblu Gminy Łuków.

Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów i dziękujemy za trud włożony w przygotowanie do zawodów i ogromny wysiłek podczas zawodów. Większość uczniów w takich zawodach brała udział po raz pierwszy i dlatego też zmagali się nie tylko z przeciwnikami, ale i z własnym stresem.

Uczniów do zawodów przygotowały p. Dorota Mościcka i p. Jolanta Conkała – nauczycielki wychowania fizycznego.