Mały Miś Regionalista – przedszkolaki badają historię i kulturę naszego regionu

Grupa „Skrzaty” w ramach innowacji pedagogicznej wzięła udział w akcji „Mały Miś Regionalista”. Historię i kulturę naszego regionu przybliżała nam na zajęciach p. Marianna Łukasik, radna gminy Łuków oraz członek Zespołu „Niezapominajki” z Dminina. Dzieci miały okazję zobaczyć nasz regionalny lubelski strój ludowy oraz  posłuchać ludowych piosenek  w  wykonaniu  p.  Marianny,  którymi  były  oczarowane  i  słuchały  ich  w  ciszy i skupieniu.  Razem  bawiliśmy  się  w kółeczku  i mogliśmy pochwalić się, jak nauczyliśmy się  grać  na  instrumentach.  Dzieci  ciekawiło,  jak  to  było  kiedyś,   szukały  różnic  w codzienności dawnej i dzisiejszej. Na kolejnych zajęciach będziemy  badać  przedmioty,  którymi posługiwano się kiedyś wykonując czynności, które dziś wciąż składają się na nasze życie. Bliskie spotkania z  ludową tradycją, strojami, śpiewem i tańcem okazały się dla przedszkolaków niezwykle ciekawe, dlatego będziemy kontynuować przygodę z kulturą naszego regionu.

Szkolny koordynator innowacji pedagogicznej: p. Marta Kulik – nauczyciel wychowania przedszkolnego.