Mamy I miejsce i dwa wyróżnienia w XV Międzynarodowym Konkursie Informatycznym!

W tym roku odbyła się już XV edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr” 2020. Konkurs „Bóbr” jest międzynarodowym konkursem z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Organizatorzy adresują go do uczniów ze wszystkich typów szkół, a jego głównym celem jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną. W konkursie uczniowie otrzymają do rozwiązania 15-24 zadań (w zależności od grupy wiekowej), które są w formie testowej. Aby rozwiązać zadanie, należy wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych, wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności w interakcji z komputerem prowadzące do rozwiązania. Zadania mają na celu rozwijanie logicznego, algorytmicznego oraz komputacyjnego myślenia u uczniów. Na ogół są związane z analizą i rozwiązaniem różnych sytuacji problemowych.

Mamy powody do wielkiej radości, gdyż w gronie laureatów tego konkursu są uczniowie z naszej szkoły – Lena Sosnowska uczennica klasy trzeciej zajęła I miejsce, a Pola Wierzchowska z klasy pierwszej i Mikołaj Dybciak z klasy trzeciej zdobyli wyróżnienia.

Ponadto w konkursie uczestniczyli: Piotr Krasuski z klasy pierwszej, Natalia Jastrzębska i Dawid Suchodolski z klasy trzeciej oraz Iwona Szczygielska, Robert Suchodolski, Julia Sosnowska, Katarzyna Oskroba z klasy szóstej, a także Weronika Kisiel i Wiktoria Jastrzębska z klasy ósmej. Uczestnicy do konkursu przygotowywali się pod opieką p. Marzeny Szczygielskiej w ramach zajęć świetlicowych.

Ze względu na sytuację związaną z pandemią nie odbędzie się uroczyste podsumowanie konkursu na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplomy przekazane przez organizatorów konkursu wręczyła uczniom Pani dyrektor Agnieszka Śledź, życząc kolejnych sukcesów i satysfakcji z rozwoju osobistego.

Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom!