„Matematyczna przygoda z kodowaniem”

Nie wszyscy do końca zdają sobie sprawę, że z matematyką stykają się każdego dnia podczas codziennych sytuacji i rutynowych czynności. Słowo „matematyka” zaś wielu kojarzy się z trudnymi, niezbyt przyjemnymi i mozolnymi zadaniami. Aby przełamać ten stereotyp i udowodnić naszym najmłodszym uczniom z klas I – III, że matematyka może być ciekawa i przyjemna, pod kierunkiem p. Anny Gajdy i p. Agaty Kaciłowicz, została zorganizowana w dniu 10 maja 2022 r. akcja „Matematyczna przygoda z kodowaniem”. Uczniowie otrzymali kody, według których stworzyli kolorowe prace plastyczne. Podjęli również próbę zakodowania wymyślonej przez siebie ilustracji. Wszystkim uczniom poszło świetnie, a matematyka zyskała miano ciekawej i przyjemnej. W przeprowadzeniu akcji pomogła p. Elżbieta Soszka, pod której czujnym okiem pracowali uczniowie klasy II.

Zdjęcia: p. Anna Gajda, p. Agata Kaciłowicz, p. Elżbieta Soszka