Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu

15 września 2021 r. dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły.
Tego dnia,  ubrania  dzieci i nauczycieli wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach przedszkolaki uważnie obejrzały na dużym ekranie film, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na odkrycie. Tak jak bohaterka, szukaliśmy mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków.
Tego dnia również dzieci dostrzegały kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na skrzydełkach biedronki, w mebelkach i zabawkach przedszkolnych a nawet zdobią kapelusz muchomora. Dzieci wspólnie bawiły się z kropką, skakały po kropkach, składały kropkowe puzzle, z kropek ułożyły piękny chodniczek, a z kolorowych farb  paluszkowe kropeczkowe obrazy, które zawisły na wystawce Naszych Prac. Przedszkolaczki tańczyły wesoło przy „Piosence o kropce” oraz piosence „Trzy kropeczki”.   Na  zakończenie  dnia   otrzymały  dyplomy  upamiętniające  udział  w kreatywnych zajęciach.

Zdjęcia p. Jolanta Wiszniewska-Celińska