„Miłość, przyjaźń, sympatia” – dzień św. Walentego w klasach I-III

Walentynki kojarzone są głównie z miłością i romantycznością oraz wzajemnym okazywaniem uczuć i sympatii. Zgodnie z tą popularną tradycją piątek 12 lutego 2021 r. również w naszej szkole upłynął w atmosferze przyjaźni. Dla podkreślenia znaczenia święta uczniowie klas I-III przyszli na zajęcia ubrani na czerwono oraz w swoich klasach wykonali okolicznościowe dekoracje. Świętowanie rozpoczęło się  od obejrzenia prezentacji na temat historii powstania walentynek, legendy o św. Walentym oraz celebracji święta na świecie. W radosnej i przyjacielskiej  atmosferze w dowód sympatii dzieci wykonały dla swoich ulubionych kolegów i koleżanek kartki walentynkowe. Oczywiście wśród prac nie zabrakło inwencji twórczej i ciekawych pomysłów. Wszyscy uczniowie bez wyjątku  zostali obdarowani piękną  walentynką oraz   „słodkim serduszkiem”.

Był  to  miły  i  wyjątkowy  czas,  dlatego warto kultywować tradycję dnia św. Walentego i podkreślać jak ważna w życiu każdego człowieka jest miłość i wzajemne okazywanie uczuć. Jest to również okazja do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło uczniowie mogą ze sobą spędzać czas.

Zdjęcia p. Barbara Gajo