Miś Uszatek wita was…

W ramach programu artystycznego uczniowie naszej szkoły rozpoczęli kolejny rok przygody z Internetowym Teatrem Telewizji Polskiej dla Dzieci i Młodzieży i w dniu 27.09.2022 wzięli udział w spektaklu „Miś Uszatek”. Uczniowie starsi i młodsi mieli okazję poznać przygody niezwykłego pluszowego niedźwiadka. Przedstawienie na podstawie tekstu sztuki Macieja Wojtyszki zostało zainspirowane postacią Misia Uszatka stworzoną przez Czesława Janczarskiego i Zbigniewa Rychlickiego. W recenzji czytamy: „Miś Uszatek” Czesława Janczarskiego to klasyka polskiej literatury dziecięcej. Pluszowy niedźwiadek, którego przygody doczekały się filmowej realizacji w łódzkim studio animacji Se-ma-for, zawładnął niegdyś wyobraźnią dużych i małych na całe dekady. Dziś o tego nieco zapomnianego przez obecne pokolenie przedszkolnych dzieci oraz o jego przygody, chcielibyśmy się upomnieć w teatrze – przypominając ulubionego bohatera poprzednich pokoleń. Pragniemy, aby Miś Uszatek, jego mikroświat i świat jego wartości stanowił znowu element codzienności odwiedzających teatr widzów. Propozycja Teatru Lalek Arlekin to opowieść o tym, co życiu najistotniejsze, to refleksja nad tym, co teraz jest ważne, to historia o przyjaźni i pomaganiu, która może dać dzieciom – np. wsparcie w działaniu, model relacji czy baśniowego przewodnika.

Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w spektaklach Internetowego Teatru dla dzieci i młodzieży i nie wychodząc ze szkoły korzystają z dóbr kultury wysokiej.

Szczególne podziękowania przekazujemy pani Agnieszce Hejne, która z ramienia Telewizji Polskiej umożliwia naszej szkole dostęp do spektakli. Czekamy na kolejne przedstawienia.

Zdjęcia p. Agata Kaciłowicz, p. Marta Kulik