Mistrz województwa nagrodzony Nagrodą Wójta

W dniu 23 marca, br. w Urzędzie Gminy Łuków spotkali się laureaci konkursów przedmiotowych i najlepsi sportowcy z terenu Gminy Łuków. Wśród nagrodzonych uczniów znalazł się również reprezentant Zespołu Szkół w Świdrach. Był nim Mateusz Sosnowski, który w dniu 11 października 2016 r. zajął I miejsce na Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Przełajowych na dystansie 800 m.

Mateusz za swój tytuł mistrzowski otrzymał z rąk p. wójta Mariusza Osiaka, podziękowania i nagrodę pieniężną. Nagrody wręczali również p. Wojciech Szczygieł, zastępca wójta oraz dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty p. Bogdan Wiącek.

Mateusz Sosnowski po to wyróżnienie sięgnął po raz drugi, gdyż w zeszłym roku wybiegał również tytuł mistrza województwa i otrzymał podobną nagrodę. Na spotkanie zaproszeni byli także rodzice. Mama Mateusza p. Aneta Sosnowska, była szybko rozpoznana, gdyż było to dla niej czwarte podziękowanie za trud włożony w wychowanie trzech sportowców: Sławomira, Damiana i Mateusza.

Podziękowania skierowane były również do trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego i opiekunów. Koordynatorem sukcesów Matusza jest p. Jolanta Conkała, która z rąk p. Wójta otrzymała podziękowania za poświęcony czas i trud i gratulacje za uzyskane osiągnięcia

Matuszowi składamy ogromne podziękowania za trud, za ogromną chęć do biegania
i wysiłek wykonany podczas treningu bez względu na pogodę. Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do wspólnego biegania.

Tej radości, jaką miał Mateusz po przekroczeniu linii mety mimo potwornego zmęczenia życzymy innym uczniom naszej szkoły.