Mistrzowie w lekkoatletyce

29 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół w Gręzówce odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców.

Uczestnicy zawodów rywalizowali w czterech konkurencjach: rzut piłeczką palantową, bieg na 60 m., skok w dal lub wzwyż i bieg na 600 m dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców. Każdy uczeń musiał zaprezentować swoje umiejętności fizyczne we wszystkich czterech konkurencjach. Poziom był bardzo zróżnicowany, jednak obie drużyny z naszej szkoły wypadły bardzo dobrze.

Dziewczęta z naszej szkoły w składzie: Maja Ptasińska, Julia Łazuga, Iga Zabłocka i Gabriela Zabłocka z klasy VI, Aleksandra Szczygielska z klasy V i Lena Sosnowska z klasy IV wywalczyły I miejsce.

Chłopcy w składzie: Michał Zabłocki, Krystian Śledź i Dawid Świderski z klasy VI, Bartosz Piekarski z klasy V i Filip Mateusiak i Szymon Sulowski z klasy IV zajęli II miejsce.

Obie drużyny wywalczyły awans na zawody powiatowe, które odbędą się 9 maja w Łukowie. Uczniów do zawodów z klasy VI i IV przygotowała p. Jolanta Conkała, a z klasy V p. Dorota Mościcka – nauczyciele wychowania fizycznego.

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na zawodach powiatowych.

Zdjęcia p. Jolanta Conkała