#MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM – szkolny wolontariat

Fundacja Niepodległości oraz Lubelskie Kuratorium Oświaty zorganizowały akcję „Kartka dla obrońców granic” skierowaną do uczniów szkół podstawowych. Wyrazy wsparcia  trafią do żołnierzy, funkcjonariuszy SG oraz policjantów, którzy pełnią służbę w zagrożonych miejscach polskiej granicy.

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna dłoń” włączyli się do ogólnopolskiej akcji, której celem jest wyrażenie solidarności i wdzięczności dla służb mundurowych – Wojska Polskiego, Policji i Straży Granicznej. Wolontariusze własnoręcznie wykonali  barwne kartki bożonarodzeniowe dla polskich służb mundurowych, zabezpieczających wschodnią    granicę    Polski.    Życzenia    świąteczne    dla    żołnierzy,    policjantów   i pograniczników w ramach akcji „Kartka dla obrońców granic” uczniowie przygotowali wiedząc jak ważne jest, aby nasi żołnierze i ich rodziny czuły nasze wsparcie oraz jak ważna jest ofiarna służba tych, którzy bronią granic naszej Ojczyzny. Nasze myśli kierujemy ku nim, szczególnie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Kartki z podziękowaniami i życzeniami przekazano na pocztę, która również uczestniczy w akcji,  skąd zostaną przesłane polskim żołnierzom.

Zdjęcia p. Beata Głuchowska