Na nartach w Zakopanem

W dniach 01 – 05.03. 2023 roku, siedmiu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Świdrach udało się wspólnie z zaprzyjaźnionymi szkołami z Gołaszyna i Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie na kilkudniowy wyjazd narciarski do Zakopanego.

W drodze do Zakopanego odwiedziliśmy Kraków, gdzie pani przewodnik pokazała nam ciekawe miejsca i przedstawiła historię Krakowa. Na wieczór dojechaliśmy do Pensjonatu Janusz, gdzie po rozlokowaniu w pokojach i góralskiej kolacji, wypożyczony został nam sprzęt narciarski. Przez trzy dni  od godziny 9.00/10.00 do godziny 15.00/16.00 jeździliśmy na nartach na Grapa ski – Litwinka i Kotelnica. Wszyscy uczniowie z naszej szkoły opanowali umiejętność zjazdów na nartach. Jeździli na taśmach, orczykach, kanapach i gondolach. Dla niektórych były to długie i efektowne zjazdy.

Zwiedziliśmy również Krupówki, Gubałówkę, termy chochołowskie, zobaczyliśmy skocznię w Zakopanem i odbyliśmy wesołą integrację przy ognisku i muzyce góralskiej.

Tym wszystkim fantastycznym przygodom z nartami przyświecało przepiękne słońce i piękne widoki na szczyty Tatr.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili zadowoleni. Mimo, że byli zmęczeni ilością wrażeń, ilością przejechanych kilometrów na nartach, wszyscy jednomyślnie stwierdzili, że na drugi rok chętnie pojadą jeszcze raz.