Nasze złote piłkarki nożne

08.05.2023 r. w Białej Podlaskiej odbyły się zawody rejonowe zwane ½ finału województwa lubelskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt. Dziewczęta z naszej szkoły pojechały na nie pełne optymizmu, ale wiedziały, że muszą dać z siebie wszystko. Mimo, że nie grały w „korkotrampkach”, mimo, że nie trenują w klubach, na boisko wyszły mocno skoncentrowane i z ogromną wolą walki.

Pierwszym rywalem była drużyna z Białej Podlaski. Mecz był mocno wyrównany i zakończył się remisem 4 : 4. Bez większego odpoczynku dziewczęta zagrały kolejny mecz z drużyną, która była faworytem zawodów. A były to Sławatycze i które w swoim pierwszym meczu pokonały dziewczęta z Białej Podlaskiej aż 4 : 1. Odpowiednia taktyka gry, dobra i konsekwentna obrona doprowadziła naszą drużynę do fantastycznego zwycięstwa 2 : 0. Przeciwniczki musiały uznać przewagę naszych zawodniczek.

Dziewczęta w składzie: Joanna Toporowicz – bramkarz, Klaudia Nurzyńska – atak i obrona, Oliwia Szaniawska – atak, Julia Łazuga – atak, Maja Ptasińska – obrona, Gabriela Zabłocka – obrona, Iga Zabłocka i Amelia Machniak – zawodniczki rezerwowe, wywalczyły I miejsce w rejonie i awansowały na zawody wojewódzkie. Zawody wojewódzkie odbędą się w Chełmie w dniu 11.05. 2023 roku.

Wygrana i awans jest wielkim sukcesem dla naszej szkoły w rozgrywkach drużynowych, a gra dziewcząt była godna podziwu.

Dziewczętom gratulujemy i dziękujemy za charyzmę oraz życzymy dalszych wspaniałych sukcesów.

Do zawodów dziewczęta zostały przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego – p. Jolantę Conkała i p. Dorotę Mościcką.

Zdjęcia p. Jolanta Conkała

Nagranie wideo Klaudia Nurzyńska – uczennica z klasy VIII