Nowi czytelnicy szkolnej biblioteki – pasowanie na czytelnika

31 marca 2022r. w szkolnej bibliotece miało miejsce niezwykłe wydarzenie, uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie pasowani czytelnikami. Na wizytę w bibliotece pierwszaki wybrały się z wychowawczynią p. Anną Gajdą, która przybliżyła uczniom korzyści płynące z możliwości wypożyczania książek i poznawania książkowych bohaterów. Chociaż większość dzieci już korzystała ze zbiorów biblioteki, to teraz poznali pomieszczenie biblioteki, zbiory znajdujące się w wypożyczalni oraz z zasady wypożyczania.  Wszyscy jednogłośnie obiecali, że będą stosować się do poznanych zasad, czytać i szanować książki. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Gdy nasi najmłodsi uczniowie poznali zasady korzystania z wypożyczalni oraz prośby książki nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie „pierwszej książki”. Uroczystego pasowania dokonała bibliotekarka pani Marzena Szczygielska wręczając nowym czytelnikom pamiątkowe upominki – zakładki do książek i plany. Obie panie, zachęcając do częstego korzystania z biblioteki, życzyły dzieciom przeżywania fantastycznych przygód razem z bohaterami lektur.

Zdjęcia p. Anna Gajda