Owocowy smakołyk

Przedszkolaki z grupy Motylki podjęły wielkie wyzwanie – wykonały samodzielnie pyszny deser. Przed zrobieniem deseru dzieci umyły ręce, wspólnie przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, po czym wszyscy przystąpili do działania. Umyliśmy  nasze ulubione owoce (banany i winogrona). Obraliśmy je i pokroiliśmy. Na koniec zalaliśmy wszystko przygotowanym wcześniej kisielem, pamiętając oczywiście o tym, że jest on gorący i należy uważać , żeby się nie poparzyć. Unoszący się nad stolikami wspaniały zapach sprawił, iż nie mogliśmy się doczekać degustacji samodzielnie przygotowanego deseru.

Można śmiało powiedzieć, że zadanie dzieci wykonały doskonale. Posiłek  był nie tylko  smaczny, pięknie ozdobiony, ale co najważniejsze zdrowy i wykonany samodzielnie. Nawet  największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. Dzieci przy robieniu deseru kształciły samodzielność, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Wspólna praca dała satysfakcję wszystkim dzieciom, zbliżyła ich do siebie oraz wywołała na ich twarzach niezapomniane uśmiechy.