„ Papieros – to nie to ” – kampania profilaktyczna

7  grudnia 2017 r.  dzieci przedszkolne i uczniowie szkoły Zespołu Szkół w Świdrach po raz kolejny włączyli się w obchody Światowego Dnia bez Papierosa. Przeprowadzono działania, których celem było ukazanie zgubnych skutków palenia.

Uczniowie klasy VI  pod kierunkiem pań :  Edyty Łukasik, Marianny Łukasik i Elżbiety Goławskiej  przygotowali akademię  pt. Papieros to nie to!” promującą zdrowy styl życia.  Uczniowie  zaprezentowali  zgubny  wpływ  nikotyny  na  organizm  człowieka.  Ciekawe i pouczające treści, wzbogacone  barwną  inscenizacją pozwoliły w bardzo dobitny sposób przekazać uczniom jak ogromne szkody wyrządza tytoń w organizmie palacza.

Odbyły się również zajęcia z zakresu profilaktyki antynikotynowej, które przeprowadziła  dla uczniów klasy VII  p. Beata Baran –  pracownik Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łukowie. Dotyczyły one konsekwencji ekonomicznych  i społecznych palenia papierosów.

Dekorację do apelu przygotowała pani Dorota Mościcka.

Kampania profilaktyczna przypomina, że papieros wyszedł z mody i przestrzega przed skutkami wszelkich używek.