Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 28 listopada 2019 roku odbyło się w naszym przedszkolu Pasowanie na Przedszkolaka. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych  dzieci.  „Pasowanie  na  przedszkolaka”  to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu  dzieci,  które  we  wrześniu  tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Uroczystość odbyła się w obecności Pani dyrektor Agnieszki Śledź, przewodniczącej Rady Rodziców Pani Moniki Nowak, a także rodziców. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Tego dnia dzieci również po raz pierwszy publicznie wystąpiły przed licznie zgromadzoną publicznością. Pięknie ubrane dzieci, wesoło prezentowały piosenki i wiersze, których nauczyły się do tej pory. Następnie odbyło się uroczyste pasowanie dzieci. Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki.  Na  zakończenie  uroczystości  Pani  dyrektor  wręczyła  na  ręce  p. Wioletty Kucharskiej i p.Sylwii Gajo prezent dla przedszkolaków – nowe zabawki. Dzieci z zadowoleniem przyjęły swój awans.

Po części oficjalnej  przedszkolaki wraz  z rodzicami i wychowawcami udali się do swoich sal,  gdzie  czekała  na  nich  niespodzianka  –  rożki obfitości, tort oraz piękne  medale. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nauczycielek.

Zdjęcia p. Marta Kulik