Piernikowe warsztaty z Mikołajem

W piątek 16 grudnia 2022 r. uczniowie klasy pierwszej świętowali mikołajki w Fabryce Świętego Mikołaja, w Okrzei. Wybrali się tam na warsztaty z Mikołajem. Dzielnie i z dużym zaangażowaniem wyrabiali ciasto na pierniki, z którego później samodzielnie robili świąteczne ciasteczka. Gdy już pierniczki były w piecu dzieci bawiły się radośnie w sali zabaw, w towarzystwie Mikołaja. Zmęczeni zabawą mogli odpocząć przy pysznym obiedzie, aby za chwilę ponownie popracować tworząc piękny, kolorowy łańcuch choinkowy i kolorując podobiznę Mikołaja. Po wykonaniu tego zadania znów była wesoła zabawa z Mikołajem. A na stół w tym czasie przybyły świeżo upieczone pierniczki, które jeszcze trzeba było polukrować i ozdobić. Następnie dzieci zabrały na pamiątkę swoje udekorowane i ozdobnie zapakowane ciasteczka. Po tak pracowitym czasie przyszła pora na zapowiadaną niespodziankę, każde dziecko otrzymało z rąk Mikołaja słodki upominek. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia pod choinką i zmęczeni ale zadowoleni wrócili do domów, w pięknej zimowej scenerii.

To był bardzo miły mikołajkowy dzień!

Zdjęcia p. Marzena Szczygielska