Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu

„Marzanno, marzanno – ty zimowa panno.
Ciebie z zimą żegnamy, a wiosnę – witamy!”

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych dzieci, wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy wiersze i piosenki o tematyce wiosennej. Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień… W każdej grupie dzieci wspólnie wykonały Marzannę, rozwiązywały zagadki o tematyce wiosennej, tańczyły przy wiosennych piosenkach. Przed obiadem wszystkie grupy wyruszyły na plac przedszkolny aby okrzykami pożegnać kukłę Marzannę – symbol  odchodzącej zimy i powitać kolorowym gaikiem Panią Wiosnę. Uśmiechnięte i radosne dzieci w towarzystwie kolorowego Gaika wyruszyły na spacer w poszukiwaniu zwiastunów Pani Wiosny!

Zdjęcia: p. Marta Kulik, p. Anna Wakuła, p. Jolanta Wiszniewska-Celińska, p. Ewelina Durka, p. Sylwia Gajo