Podsumowanie konkursu obchodów rocznicy Powstania Styczniowego

W ramach obchodów 160 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w Szkole Podstawowej w Świdrach powstał projekt, którego głównym celem jest zapoznanie uczniów z najważniejszymi działaczami, dowódcami biorącymi udział w powstańczym zrywie w 1863 roku. Skierowano również uwagę na miejsca walk na terenie powiatu łukowskiego.

Pierwszym elementem poznawczym było spotkanie w Zespole Szkół w Zalesiu, której patronem jest ks. Stanisław Brzóska. W drugim etapie uczniowie klas V – VIII w ramach lekcji historii, j. polskiego, geografii i plastyki wykonali prace dotyczące miejsc i bohaterów z obszaru powiatu łukowskiego. Na konkurs zgłoszonych zostało 43 prace. W dniu 17 kwietnia 2023 r. komisja wybrała najciekawsze prace, które następnie zostały umieszczone na wystawce szkolnej i w bibliotece.

Żeby uczniowie mogli utrwalić sobie lepiej te wiadomości, to w kolejnym etapie realizacji projektu udadzą się na rowerowe rajdy do miejsc, o których wspominali w swoich pracach plastycznych, folderach, broszurach i plakatach.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i możliwość zaznajomienie uczniów naszej szkoły z tym ważnym wydarzeniem w dziejach historii narodu polskiego.

Zdjęcia p. Jolanta Conkała