Podsumowanie Szkolnego planu działań związanych z beatyfikacją Stefana Kardynała Wyszyńskiego

W dniu 7 października 2021 r. na okolicznościowej akademii papieskiej został podsumowany Szkolny plan obchodów beatyfikacji Patrona Szkoły – Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Zaplanowane działania były realizowane na lekcjach religii, j. polskiego, plastyki, muzyki i zajęciach świetlicowych oraz podczas zajęć z wychowawcą. Uroczyste czytanie tekstów promujących Prymasa Tysiąclecia odbyło się w ramach Szkolnej Akcji Narodowego Czytania. Uczniowie zgłębiali treści o ponadczasowym przesłaniu, dyskutowali na temat wartości, które promował Prymas Wyszyński, poszukiwali wskazówek  z  jego  homilii,  które  są drogowskazem na życie i ułatwiają odnaleźć się w codzienności współczesnemu człowiekowi.

Podsumowując dotychczasowe działania, ogłoszono dla uczniów szkolne konkursy – plastyczny – dla klas IV – VII i literacki w kasach – VI – VIII. Uczniowie zaangażowali się dość chętnie, wykazując się  w twórczymi  pomysłami artystycznymi.

Podczas ogólnoszkolnego spotkania Pani dyrektor wręczyła wyróżnionym uczniom dyplomy  i złożyła gratulacje.

Uczniowie nagrodzeni w konkursie plastycznym:

1. Bartosz Piekarski
  2. Filip Mateusiak
  3. Patrycja Szczygielska

1. Alicja Gałach
  2. Zofia Kożuchowska
  3. Szymon Pycka

1. Maja Ptasińska
  2. Iga Zabłocka

Klasa VII

1. Iwona Szczygielska
  2. Maja Kiełczykowska

Uczniowie wyróżnieni w konkursie literackim:

1. Michał Zabłocki
  2. Julia Łazuga
  3. Maja Ptasińska

Klasa VII

1. Iwona Szczygielska
  2. Klaudia Nurzyńska
    Maja Kiełczykowska

Klasa VIII

1. Amelia Dybciak
  2. Katarzyna Świderska
    Ewelina Zabłocka

Z okazji beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, który jest patronem szkoły od 18. lat, Pani dyrektor przygotowała dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły okolicznościową pamiątkę  – wydanie specjalne: „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia. Curriculum Vitae Niezłomnego Człowieka”. Książki są sponsorowane przez Radę Rodziców  naszej  szkoły,  a motto  „Tylko  miłość  czyni  wszystko  dobrze”  –  to  myśl o uniwersalnym przesłaniu  Prymasa Tysiąclecia,  dedykowana nam wszystkim.

Postać Kardynała Stefana Wyszyńskiego podczas naszych uroczystości będzie jeszcze wielokrotnie  przywoływana,  to  patron  szkoły,  który  stawia  nam  wielkie  wymagania i pomaga nam je realizować.

Niech błogosławiony
Kardynał Stefan Wyszyński wyprasza