,,Polskie tematy muzyczne” – koncert grupy muzycznej Limbos

14 lutego 2023 r. w naszej szkole odbył się koncert pt. ,,Polskie tematy muzyczne’’. W świat muzyki wprowadził nas pan Wiesław Miadziółko, grający na perkusji, na syntezatorze pan Grzegorz Matwiejczyk, a na gitarze pan Piotr Franczuk; zaś piękne melodie śpiewał pan Leszek Kowalik. Podczas koncertu artyści zaprezentowali muzykę o różnorodnym nastroju i tematyce.

Na początku uczniowie wysłuchali fragmentu z opery ,,Straszny dwór”. Następnie muzycy odegrali mazura Stanisława Moniuszki. Później był walc a-moll Fryderyka Chopina. W programie znalazły się także melodie ,,Już nie zapomnisz mnie” oraz ,,Podróż za jeden uśmiech”. W drugiej części koncertu znalazły się wybrane piosenki z muzyki popularnej m.in. ,,Adrenalina” Michała Szczygła, ,,Ostatnia nadzieja”, ,,Ale jazz!” Sanah oraz ,,To takie proste” Dawida Kwiatkowskiego.

Utwory te wzbudziły wiele emocji, radości i entuzjazmu; spotkanie z artystami grupy muzycznej uczy obcowania z kulturą żywego słowa, uwrażliwia na piękno ponadczasowych szlagierów i muzyki poważnej oraz zachęca do poznawania muzycznej klasyki.

Zdjęcia i wideo p. Sylwia Gajo