Pomagamy naszym wschodnim sąsiadom

W dniach 08 – 10.03.2023 roku w naszej szkole odbyła się zbiórka świec dla obywateli Ukrainy. W związku z toczącymi się działaniami wojennymi, miliony ludzi w Ukrainie pozostało bez dostępu do energii, dlatego nasza społeczność szkolna włączyła się do akcji Caritas Polska – Zbiórka świec dla Ukrainy. Uczniowie, przy pomocy rodziców, chętnie pomagali naszym wschodnim sąsiadom, przynosząc świece, które zostały przekazane przez szkolnych wolontariuszy do Kościoła parafialnego pw. Podwyższenia Krzyża w Łukowie. Następnie będą one przewiezione na teren Ukrainy. Dla nas to niewielki wyczyn, dla nich to duża pomoc. Świece ze zbiórki pomogą w oświetleniu nocą, osuszeniu ubrań, a nawet ogrzaniu w skrajnej sytuacji.

Dziękujemy za okazaną pomoc i włączenie się do akcji. Każdy płomień świecy, to również płomyk nadziei dla umęczonej wojną Ukrainy…

Zdjęcia p Anna Suchodolska