Pomagamy – udział w akcji „Razem na Święta” 2022

„Razem na święta” to akcja zapoczątkowana przez MEiN. Celem jej jest zachęcanie uczniów do niesienia pomocy innym, aby działania realizowane w ramach szkolnych kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Akcja, w której już kolejny raz uczestniczy Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna dłoń” przy wsparciu SKO i PCK. Podjęto wiele inicjatyw mających na celu wsparcie osób potrzebujących wśród lokalnej społeczności. Wśród działań podjętych przez naszych uczniów znalazła się zbiórka artykułów spożywczych dla potrzebujących. Nasi uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele otworzyli swoje serca na potrzebujących, aby się z nimi podzielić żywnością. Zgromadzone dary zostały przekazane w formie paczek świątecznych, osobom rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji w naszym lokalnym środowisku. W ramach podjętych działań uczniowie wykonali świąteczne kartki z życzeniami oraz ozdoby choinkowe, które przekazano osobom samotnym, sąsiadom, członkom rodziny i byłym pracownikom naszej szkoły. Zorganizowano także zbiórkę odzieży dla dzieci z rodziny apelującej o pomoc. Wolontariuszki z klasy ósmej przygotowały paczkę świąteczną, zawierającą zgromadzone ubrania, którą wysłano rodzinie. Nasi uczniowie samodzielne lub z pomocą członków rodziny przygotowali słodkie upominki w formie świątecznych pierniczków i obdarowali nimi sąsiadów lub swoje babcie i dziadków. Angażowali się również w pomoc osobom starszym w przedświątecznych zakupach oraz aktywnie włączyli się w prace przy świąteczny porządkach w domu i na podwórku.

Składamy serdeczne podziękowania uczniom, przedszkolakom i ich rodzicom oraz innym ofiarodawcom za gorący odruch serca i niesienie pomocy potrzebującym, w tym trudnym okresie. Jesteście Wielcy w dobroci serca, w okazywaniu dobroci dla bliźnich w potrzebie.

Zdjęcia p. Marzena Szczygielska