„Pomoc walczącej Ukrainie”

W obliczu ogromnej tragedii jaka spotkała naszych wschodnich sąsiadów, Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna dłoń” podjęło akcję pomocy potrzebującym. We współpracy z PCK i SKO, ogłosiliśmy zbiórkę żywności o wydłużonym terminie przydatności do spożycia, środków higienicznych oraz artykułów medycznych. Zwróciliśmy się z prośbą o pomoc do wszystkich rodziców naszych uczniów i przedszkolaków. Wystosowaliśmy listy do pozostałych mieszkańców o przynoszenie do szkoły artykułów dla potrzebujących Ukraińców.

Akcja spotkała się z ogromnym odzewem ludzi, którym nie jest obojętny los poszkodowanych w czasie wojny. Cała społeczność szkolna i przedszkolna, włączyła się w akcję pomocy potrzebującym. Przynoszone produkty gromadzone były w szkole i przedszkolu, a następnie przekazywane osobom, które dały schronienie w swoich domach uchodźcom wojennym. Artykuły medyczne zostały przekazane do punktu zbiórki dla Baranówki na Ukrainie.

W uzgodnieniu organem prowadzącym, na bieżąco prowadziliśmy dystrybucję zgromadzonych darów. Akcja zakończyła się przekazaniem pozostałych produktów do gminnego miejsca zbiórki.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim DARCZYŃCOM, ludziom wspaniałego serca, którzy podzielili się bliźnimi uciekającymi od wojny.

Zdjęcia: p. Marzena Szczygielska, p. Joanna Papiewska