Poranek słowno – muzyczny „Dzień Niepodległości”

Co roku w dniu 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania niepodległości przez Naród Polski, obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. Nasza szkoła od 2017 roku realizuje projekt edukacyjny pt. „Nasza Wiekowa Niepodległa”. W tym roku w ramach podjętych działań dnia 6 listopada w klasie III pod kierunkiem p. A. Gajdy, został zorganizowany uroczysty poranek słowno – muzyczny. Odświętnie ubrani uczniowie podzielili się wiedzą na temat historii Polski i jej drogi do wolności. Deklamowali przygotowane przez siebie wiersze oraz z wielkim zaangażowaniem śpiewali pieśni patriotyczne, wśród których znalazły się:  „Przybyli ułani pod okienko” oraz zagrzewająca Polaków do heroicznej walki o wolność pieśń „Piechota”.

Uroczystość „Dzień Niepodległości” wprowadziła uczniów klasy III w stan zadumy oraz przypomniała, że  dzień 11 listopada jest ważny dla wszystkich Polaków. Zdobyta wolność i osiągnięta niepodległość zobowiązują nas do dbania i pielęgnowania tych wartości.

Zdjęcia Anna Gajda