Projekt „English Special Days”

W bieżącym roku szkolnym w przedszkolu w grupie „Motylki”  realizowany jest projekt „English Special Days”.
Celem projektu jest budzenie zainteresowania dzieci językiem angielskim poprzez wprowadzanie na zajęciach języka angielskiego scenariuszy zajęć dni nietypowych; poszerzanie słownictwa czynnego u dzieci; stworzenie przez nauczycieli bazy dydaktycznej przyjaznej dzieciom; pogłębianie wiedzy o otaczającym świecie poprzez prezentowanie „dnia nietypowego”.
29.09.2021 r. w ramach projektu „English Special Days” świętowaliśmy „Dzień Jabłka”.

W ramach projektu dzieci:

• poznały walory zdrowotne i odżywcze jabłka;
  • utrwaliły przestrzeganie zasad mycia owoców i warzyw przed jedzeniem;
  • opisywały jabłko, jego wygląd, zapach i smak;
  • wykonały pracę plastyczną „Jabłuszko”, a następnie ją wycięły;
  • poszerzyły i utrwaliły słownictwo czynne w języku angielskim – przeliczały, nazywały kolory, poznały nowe słowa związane z jabłkiem;
  • dokonały ewaluacji zajęć – dzieci oznaczały poziom swoich emocji na emocjometrze, a następnie nazwały je w języku angielskim.

Mamy nadzieję, że  taki „English Special Days” w przedszkolu przyczynił się do promowania zdrowego stylu życia oraz wzbogacił i utrwalił słownictwo w języku angielskim.

Zdjęcia p. Agata Kaciłowicz