Projekt ogólnopolski „Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?”.

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie podczas zajęć w świetlicy szkolnej pod opieką p. Agaty Kaciłowicz i p. Anny Gajdy zrealizowali projekt ogólnopolski „Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?” Fundacji Uniwersytet Dzieci działającej pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Dzieci uczestniczące w projekcie poznawały w konwencji detektywistycznej tajniki matematyki, przyrody i informatyki. Dzięki temu bardziej rozwijają myślenie analityczne i kreatywne, koncentrację oraz umiejętność współpracy. Projekt edukacyjny składał się z cyklu 8 lekcji podzielony na dwa etapy: 2 lekcji na rozgrzewkę, które pomogły w integracji dzieci i oswojeniu ich ze swoimi emocjami oraz 6 lekcji tematycznych, w których uczniowie zostali wprowadzeni w świat zagadek i tajemnic nauki.

Udział w projekcie stał się inspiracją do przeprowadzenia ciekawych zajęć, zaś uczniowie mieli okazję wspólnie odkrywać, doświadczać i współpracować oraz rozwijać umiejętność formułowania wniosków na podstawie własnych doświadczeń. To było ciekawe i przyjemne wyzwanie.

Zdjęcia: p. Agata Kaciłowicz, p. Anna Gajda