Program „PoczytajMy”

W naszej szkole jest realizowany program edukacji czytelniczej „PoczytajMy” w ramach  projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej. Program trwa cały rok szkolny 2016/2017. Uczniowie przy wsparciu opiekunów p. Marzeny Szczygielskiej, p. Elżbiety Goławskiej i p. Beaty Głuchowskiej tworzą klub czytelniczy i przygotują  spotkania czytelnicze dla dzieci z przedszkola, uczniów klas 1-3 i świetlicy. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w działania na rzecz innych. Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze razem się bawią, rysują, tańczą, śpiewają, przygotowują inscenizacje teatralne, a także uczą!

Program:

• Wspiera rozwój dzieci: głośne czytanie maluchom rozwija ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość, wzbudza w nich ciekawość świata.
  • Buduje emocjonalne więzi między czytającymi a słuchającymi dziećmi: młodzi „lektorzy” stają się dla nich przewodnikami i często przyjaciółmi.
  • Kształtuje nawyk czytania książek i promuje czytelnictwo wśród młodych ludzi.
  • Pozwala na rozwijanie umiejętności przydatnych młodzieży w dalszym życiu, takich jak umiejętność publicznego wystąpienia, planowania działań czy pracy w różnorodnej grupie.
  • Umożliwia dzieciom i młodzieży lepsze poznanie okolicy, w której żyją na co dzień.