Szkoła Marzeń

Szkoła Marzeń  – projekt zwiększania szans edukacyjnych  uczniów z gmin wiejskich.

Projekt Szkoła Marzeń realizowany był od 15 października 2005 r. do 15 października 2006 r. W ramach projektu opracowano 16 różnorodnych programów, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań naszych uczniów. Realizowano zajęcia artystyczne, wyrównawcze i zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych. Uczniowie uczyli się przedsiębiorczości, oszczędzania, śpiewu, gry na fletach i gitarze. Rozwijali umiejętności komunikowania się w językach obcych i korzystania ze sprzętu foto-video. Liczne wyjazdy i wycieczki były atrakcyjną formą kształcenia, dostarczały niezapomnianych wrażeń, uczyły integracji w grupie i zachowania się w różnych sytuacjach.

Wyrównując szanse edukacyjne uczniów naszej szkoły, zakupiono monitor dla dziecka niepełnosprawnego, aparat cyfrowy, kserokopiarkę, sprzęt nagłośniający, książki, program do konstruowania stron internetowych, tablice i multimedialne programy dydaktyczne, flety, podstawki do nut oraz zorganizowano wiele wycieczek i wyjazdów. Uczniowie wędrowali Doliną Prądnika, Kościeliską, zwiedzili Wadowice, Kraków, Zakopane. Byli też w Zuzeli, Lublinie, Kozłówce, Warszawie i Kazimierzu Dolnym – gdzie podziwiali piękno architektury i dzieła sztuki. W Londynie i na Białorusi wykorzystali w praktyce znajomość języka angielskiego i rosyjskiego.

W ramach Szkoły Marzeń realizowano następujące programy:

• Kształcąc – uwrażliwiać na piękno
  • Organizowanie pomocy uczniom mającym trudności w nauce i niepełnosprawnym
  • Uczymy się przedsiębiorczości
  • Propagowanie idei oszczędzania poprzez działalność SKO
  • Na granicy Mazowsza i Podlasia
  • Komputer źródłem wiedzy i rozrywki
  • Multimedialna kronika szkoły
  • Świdry – Turyn – Pekin
  • Działanie chóru szkolnego
  • Jestem Europejczykiem” – rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i językowych
  • Nasze Małe Ojczyzny w hołdzie Prymasowi Tysiąclecia
  • Komputer moim przyjacielem
  • Mały artysta
  • Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego
  • Zajęcia wyrównawcze z matematyki
  • Szkoła centrum kulturalno – oświatowym wsi
  • Nasi nauczyciele uczestniczyli w szkoleniach: „Budowanie lokalnej koalicji”, „Tworzenie programu rozwoju szkoły” oraz „Praca metodą projektu”.

Szkolnym koordynatorem programu była Maria Kożuch.