Przedświąteczna wycieczka do Siedlec

Wielkimi krokami zbliża się  Boże Narodzenie. Chcąc poczuć klimat tych wspaniałych świąt uczniowie z klas I–III wybrali się w dniu 13 grudnia 2018 r. na wycieczkę do Siedlec na projekcję filmu „Grinch” w NoveKino.

Tytułowy bohater animacji to zielony stworek nie znoszący świąt, który za wszelką cenę chce zepsuć mieszkańcom miasteczka Ktosiowo ten szczególny świąteczny czas. Na szczęście jego serce zmienia się, a święta obchodzone są radośnie, w ciepłej przyjacielskiej atmosferze z udziałem samego Grincha.           

Podczas projekcji filmu największe wrażenie na naszych uczniach wywarła wizualna strona adaptacji. Miasteczko Ktosiowo ze swoimi  dekoracjami wyglądało przepięknie, dzięki czemu wszyscy mogli poczuć magię tych przepięknych  świąt. Film zawierał   również morał o samotności i uczeniu się, że to co nas złego spotkało w przeszłości, nie może negatywnie nastawiać nas do tego co jest teraz i będzie później.                               

Tego samego dnia mieliśmy również okazję przekonać się jak wygląda studio Katolickiego Radia  Podlasie,  na  czym  polega  praca  w  radiu  i  czy  jest  ciekawa. Podczas wizyty w rozgłośni dzieci chętnie wcieliły się w rolę spikerów i wzięły udział w nagraniu. Odsłuchiwanie wypowiedzi przysporzyło najmłodszym wiele radości. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca realizatora i reportera. Wizytę zakończyły pamiątkowe zdjęcia, które można obejrzeć również na stronie www.radiopodlasie.pl

 Nasz pobyt w Siedlcach zakończyła wizyta w McDonald’s. Dzieci otrzymały od gospodarzy skromne, świąteczne upominki, które sprawiły wszystkim miłą niespodziankę.

Zdjęcia p. Anna Gajda