Przedszkolaki „PAMIĘTAJĄ…”

W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta” również udział wzięły  przedszkolaki z Zespołu Szkół w Świdrach wraz ze swoją panią  Jolantą Wiszniewską- Celińską. Mimo utrudnień związanych z epidemią i brakiem możliwości odwiedzenia cmentarzy i miejsc pamięci narodowych, 6 latki z grupy „Pszczółki”, postanowiły  zapoznać się z postacią patrona szkoły.

Przedszkolaki  spotkały się przed tablicą ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, aby uczcić pamięć wielkiego Polaka. Wychowawczyni, w krótkiej formie przedstawiła im zasługi Kardynała, omówiła znaczenie sztandaru szkoły i pozostałej dekoracji tworzącej Kącik Patrona. W celu upamiętnienia tak ważnej osoby dla naszej społeczności szkolnej złożone zostały kwiaty, zapalono znicze i na korytarzu zapanowała krótka cisza, oddająca cześć i chwałę ks. Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. W sali  przedszkolnej dzieci wraz ze swoją panią utworzyły również  kącik tematyczny poświęcony pamięci Patrona naszej szkoły, gdzie mogły rozmawiać o jego  życiu i działalności.