Przedszkolaki z wizytą w Banku PKO i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łukowie

23  maja  2018 r.   przedszkolaki   ze  Świdrów   wybrały  się  na  wycieczkę do Łukowa. W  programie  wycieczki  przewidziane  zostało zwiedzanie banku i  zajęcia biblioteczne w  Miejskiej  Bibliotece  Publicznej.  Była to niezapomniana wycieczka. Na grupę Motylków i Pszczółek w holu banku czekała już niespodzianka w osobie Pani Dyrektor Banku, która powitała dzieci i zaprosiła do zwiedzania. Zobaczyliśmy miejsca, gdzie odbywa się obsługa klientów, dowiedzieliśmy się jak  korzystać z bankomatu oraz zwiedziliśmy skarbiec. Przeliczaliśmy monety i banknoty za pomocą specjalnych urządzeń liczących. Pani kasjerka pokazała nam również nowy  banknot o nominale 500 zł. Pełni wrażeń pożegnaliśmy się z pracownikami banku i ruszyliśmy  na dalszą część wycieczki do biblioteki.  W bibliotece Panie bibliotekarki przygotowały dla naszego przedszkola wspaniałe zajęcia biblioteczne, oddzielnie dla młodszych i starszych dzieci. Maluchy zabrały  misia  „Benia” z Gołaszyna, który wspólnie z nimi zwiedzał bibliotekę. Na początku  w  bardzo  przystępny  sposób  Pani  bibliotekarka  opowiedziała  o  bibliotece,  a   także   o  sposobie  z  niej korzystania. Nasze dzieci bardzo często sięgają po książki z kącika w przedszkolu, ale takiego wyboru się nie spodziewały. Po zwiedzeniu pomieszczeń biblioteki  czekało na nas  wiele ciekawych zajęć. Na początku  rozpoznawaliśmy tytuły bajek po barwnych ilustracjach potem wysłuchaliśmy  opowiadania o kosmosie i układzie słonecznym. Rozwiązywaliśmy szereg zagadek związanych z opowiadaniem. Musieliśmy również wytężyć swój wzrok i ułożyć rozsypanki obrazkowe. Na koniec  oglądaliśmy największą książkę i najmniejszą jaką można przeczytać w bibliotece. Nawet nie zwróciliśmy uwagi jak szybko płynie czas i trzeba wracać do przedszkola.