Przedszkolaki ze Świdrów na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury

W dniu 27 października Liliana Bielecka i Aleksandra Skrzek wzięły udział w XXII Powiatowym Turnieju Recytatorskim dla Przedszkolaków „Moje Małe Wierszobranie” na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury.
Celem turnieju była popularyzacja polskiej literatury dla dzieci, zainteresowanie dzieci poezją oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Uczestnikami turnieju w tym roku były duety z przedszkola lub oddziału przedszkolnego z terenu powiatu łukowskiego. Dziewczynki z grupy 5, 6 – latków zakwalifikowały się do drugiej kategorii dzieci starszych.
W tym roku na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury wystąpiło 107 recytatorów z powiatu łukowskiego w przedziale wiekowym 5 – 6 lat. Repertuar uczestników był bardzo bogaty i stanowił jeden z utworów klasyki polskiej poezji dla najmłodszych. Dziewczynki, pokonując tremę pięknie zaprezentowały wiersz Jana Brzechwy pt. „Jeż”. Po brawach otrzymały nagrody i z radością, pełne pozytywnych emocji  wróciły do domu.

Zdjęcia i wideo p. Marta Kulik